Miért érdemes Erasmus-ra menni?

 Erasmus-élménybeszámolók a Polis diákoktól

Szeretnél utazni? Új embereket megismerni? Kilépnél a komfortzónádból és feszegetnéd a határaidat? Esetleg gyakorolni szeretnéd az angolt élesben? Érdekelnek a különböző kultúrák és szokások?

Akkor az Erasmus-rovatunkat, mint figyelemfelhívót neked ajánljuk. Itt csupa hasznos információval gazdagodhatsz, gyakran felmerülő kérdéseidre adunk választ, továbbá több polis diák élménybeszámolóján keresztül megismerheted az Erasmus programot. Vagy ha csak egy jót nevetnél a jobbnál jobb sztorikon, ne habozz görgess lejjebb.

Finnország: „ahol a fázásnak egy új szintjét ismered meg”.

Amikor megérkeztünk az erdő közepére, gyakorlatilag a semmi közepére egy kis városkába, rögtön az első feladatunk az volt, hogy a többméteres havat ellapátoljuk a kunyhók elől, így indult a finn kalandunk. Ez egy DBUD Erasmus volt, helyi cserkészek fogadtak minket.  A téma a síléc építés volt emellett hóbarlangot ástunk, volt kinti sátor, életben kellett tartani a tüzet, kicsit ilyen nomád tábor érzetem volt. Finnországban a -32 fokban a fázásnak egy új szintjét ismertem meg, ott már csak azt éreztem, hogy nem érzem az ujjaimat😊.  Teljesen új környezet, gyönyörű sarki fény, tiszta levegő, sétáltunk az erdőben minden fagyott és hófehér volt. Finnország nagyon különböző volt mindentől, amit eddig valaha átéltem, emlékezetes marad számomra.

Dobos Boglárka


Lengyelország: „maradtak hosszútávú kapcsolataim is, mai napig beszélünk egymással”

Legjobb Erasmus utazás volt számomra: mai napig sok mindenkivel tartom a kapcsolatot, kommunikálunk egymással. Két éjszakára bementünk egy hotelbe, ami általában elég ritka dolog.

Jól összejött a  magyar csapat, ez is hozzátett az jó élményekhez.


Dobó Flóra Léna


Ausztria: „mennyire más, mint Magyarország, pedig ugyanúgy Közép-Európa”

Az Alpokban voltam egy gyönyörű kisvárosban. Számomra nagyon megdöbbentő volt, hogy Ausztria mennyire más, mint Magyarország, annak ellenére, hogy ugyanaz a terület, és elvileg ugyanolyannak kéne lennie, de gyakorlatilag hatalmas különbségek vannak, teljesen más életérzés volt.

Voltam még az Azori-szigeteken is.

Horvátországban volt a legizgalmasabb projekt. Sex and gender roles in relationships volt a téma. Workshopok voltak, amikre előre fel kellett készülnünk, mivel mi adtunk elő.

Lakits Nola Hanna


Horvátország: „két napig nem szólaltam meg, de utána életem legjobb napjait töltöttem, mint minden egyes Erasmus programmal”

Kilencedikesként utaztam először Erasmussal, az utazás előtt egy héttel hívtak, hogy SOS lehet még csatlakozni. Rólam tudni kell, hogy nagyon nyitott ember vagyok, és pörgök, beszélek és be nem áll a szám, de az első két napban nem szólaltam meg, féltem az angol miatt, akkor még nem beszéltem olyan folyékonyan a nyelvet. De utána életem legjobb napjai következtek, rengetek élménnyel gazdagodtam. Ebből következik egy nagyon fontos dolog: Erasmuson nem számít, hogy mennyi nyelvtani hibát vétünk, sokkal lényegesebb, hogy merjünk beszélni. Ez az utazás rengeteg tapasztalatot adott, sokkal magabiztosabb lettem.

Amikor fogadtam a spanyol cserediákomat, az sokkal nagyobb felelősség volt, illetve nyilvánvalóan több stresszel járt, mint amikor az Exchange programmal utaztam, vicces volt, amikor reggelire mindent felajánlottunk neki, de ő mindenáron olívaolajos pirítóst akart enni.

Erdősi Soma

A cikkben szereplő képek az interjúalanyok saját képei.

 Rosta Eszter